Labs attēls ir 1000 vārdu vērts! Ir jābūt izcilam rakstniekam, lai spētu aprakstīt visas nianses un lietas ko spēj ieraudzīt cilvēka acs. Tāpat katram no mums ir dažāda attieksme pret vārdiem. Piemēram – vārdu salikums “labs remonts” – aptaujā cilvēkus, un redzēsi, ka katram tas nozīmē ko savādāku.

Pārdodot nekustamo īpašumu attēlu kvalitāte ir ļoti svarīga. Kādu labumu spēj dot pārdomāti un kvalitatīvi izveidotas nekustamā īpašuma fotogrāfijas?

Ietaupīts laiks un nauda, mazāk stresa!

Ja ar kādu pārvietojamu mantu pārdevējs var apvārdot pircēju pirkuma izdarīšanai, tad viens no galvenajiem kritērijiem pērkot nekustamo īpašumu pircējam ir atbilde uz jautājumu: “Vai es gribu šajā vietā dzīvot?”. Tas, savukārt, sastāv no daudziem jautājumiņiem, uz kuru pircējam pašam sev ir jāsaņem atbilde: “Jā!”.

  • Vai mani apmierina un patīk vieta? Vai šeit ir droši? Vai ir vieta manam auto?
  • Vai man būs ērti nokļūt līdz tuvākajam veikalam un citām nepieciešamajām vietām?
  • Vai mani apmierina dzīvokļa/mājas stāvoklis?

Uz daļu no šiem jautājumiem pircējs var saņemt atbildi iepazīstoties ar nekustamā īpašuma sludinājuma tekstu un pievienotajiem attēliem. Un no tā izriet – ja pārdevējs būs pacenties kvalitatīvi sagatavot sludinājumu, viņš ietaupīs laiku uz nevajadzīgu tikšanos rīkošanas rēķina. Laiks = nauda.

Kvalitatīvs nekustamā īpašuma pārdošanas sludinājums

Jebkurš NĪ sludinājums sastāv no divām daļām: teksta informācija un vizuālā informācija.

Labā sludinājumā vajadzētu būt iekļautai sekojošai informācijai:

  • aprakstošā daļa: istabu skaits, kopējā un dzīvojamā platība, stāvs, stāvu skaits, dzīvokļu skaits uz stāvu, kurināmā veids – mājām. Tāpat būtu labi norādīt, kad un kādā apjomā tika veikti remonti, kas izdarīts. Dzīvokļu īpašumam labi būtu norādīt arī informāciju par visas mājas remontiem.
  • juridiskā daļa: īpašuma statuss, apgrūtinājumi;
  • saimnieciskā daļa: īpašuma uzturēšanas izdevumi: maksa par siltumu, atkritumu izvešanas maksa, orientējošais kurināmā daudzums ziemas sezonai, nodoklis, mājas apsaimniekošanas maksa;
  • vizuālā daļa: kvalitatīvi fotoattēli, dzīvokļa/mājas plāni (ja iespējams – izmantojiet datorā veidotos vai ieskanētos planus), gan fotogrāfijas ar skatu pa logu (Autoram, piemēram, patīk ja aiz loga ir kāds plašums – tas bija viens no kritērijiem meklējot savu NĪ.).

NĪ fotogrāfēšana

Esam nonākuši pie šī raksta galvenā punkta. Kā tad izveidot labus un kvalitatīvus fotoattēlus savam pārdodamajam īpašumam.

Vispirms apskatīsim biežāk pieļaujamās kļūdas.

Pirmā no kļūdām – fotografēt pašam. Tas tiešām ir lētāk, bet nekvalitatīvi attēli var neuzrunāt potenciālo pircēju. Lētiem īpašumiem, protams, profesionālis neatmaksāsies, taču, ja īpašumā ir labs remonts un/vai pārdevējs mūsu reālijās ir noteicis nosacīti augstu cenu – profesionāļa piesaiste var atmaksāties.

Visizplatītākā kļūda ir vertikālie foto – mums, tomēr, acu skatiens telpā ir horizontāls. Un vertikāls attēls neparāda vairāk telpas, bet tas ir fotogrāfijas mērķis – parādīt vairāk. Šāda fotografēšana ir vietā, kad nepieciešams parādīt kādu šauru telpu, piemēram, koridoru, tualetes istabu. Kā kritēriju, kad var fotografēt vertikāli – fotogrāfijā var satilpt trīs fotografējamās telpas sienas.

Fotografēšana no istabas vidus – mūsdienu fototehnika vēl nav tik tālu attīstījusies, lai spētu konkurēt ar cilvēka aci – redzams būs tikai neliels telpas apgabals.

Fotoaparāta kustināšana un veca viedtālruņa izmantošana fotgrafēšanai, fotografēšana bez papildus apgaismojuma – lai arī esošie fotoaparāti viedierīcēs cenšas uzlabot attēlu, tomēr tiem ir nepieciešama palīdzība – papildus apgaismojums un bez kustināšanas, pretējā gadījumā bilde būs izplūdusi un nekas normāli tur nebūs saskatāms.

Telpas fotografēšana no griestiem vai bērna acu augstuma – potenciālajam pircējam telpa ir jāredz ierastā acu augstumā. Jā, ja tiek fotografēts no griestiem stūrī – tas palīdz ietilināt vairāk telpas fotogrāfijā.

Fotografēšana neparūpējoties, lai nebūtu savas vai citu personu atspoguļošanās no spoguļvirsmām. Dažādu cilvēku ķermeņa daļu vai veselu cilvēku iekļūšana attēlā. Cilvēku fotogrāfiju vai citu sensitīvu privātu mantu iekļūšana attēlā. Ir redzēts kuriozs, kad atspulgā no lakotas virsmas varēja ieraudzīt, ka fotografētājs ir vienās apakšbiksēs. 🙂

Zemāk esošā piemērā ir pieļautas vairākas kļūdas – domāju, ka nekustamo īpašumu sludinājumos tādus attēlus esat sastapuši.

Neveiksmīga fotogrāfija. Vai tur ko var saprast?

Kas jāņem vērā fotografējot NĪ?

Izmantojiet pēc iespējas labāku fotoaparātu/viedtālruni. Protams, speciāli meklēt un salīdzināt tālruņu fotoprasmju specifikācijas nevajag, it sevišķi, ja no tiem cipariem nav nekādas saprašanas. Šeit varētu būt vienkārši kritēriji – jo jaunāks un dārgāks, jo labāks. Jo vairāk kamerai Megapikseļu – jo labāk. Pārliecinieties, ka uzstādijumos ieslēgts vislabākais režīms.

Ja kamera to ļauj, tad izmantojiet wide vai par ultra wide kameras režīmu. Izmēģiniet ar pāris attēliem dažādos režīmos – mēdz gadīties, ka dažos režīmos attēli top izkropļoti.

Sakārtojiet telpas, novāciet personīgos priekšmetus (fotogrāfijas, dokumentus, utt.). Vizuāli daudz labāk ir, ja telpās valda kārtība – salieciet visu skapjos vai kārtīgi kādā stūrī, notīriet putekļus. Nekārtība rada saspiestības un atstumjošu sajūtu. Personīgos un dārgus priekšmetus, fotogrāfijas arī vajadzētu novākt. Ideāli – ja pircējs redz tikai to, kas tiek viņam atstāts.

Ieslēdziet apgaismojumu – no pāris minūtes fotosesijai pie ieslēgta apgaismojuma nabadzīgāki nekļūsiet, taču attēlu kvalitāti tas var jūtami uzlabot. Cerēt uz iebūvēto zibspuldzi nevajadzētu – nav viņai tās jaudas telpu fotografēšanai.

Veidojiet horizontālus attēlus – fotografējiet gan telpās, gan ārpusē tikai horizontāli – tādā veidā iegūsiet plašāku telpu sajūtu, kā arī attēlā būs vairāk telpas. Tas, kas tos attēlus aplūkos, domāju, mācēs pagriezt telefonu horizontāli, vai puetuvināt interesējošo vietu.

Fotografējiet acu augstumā, plus/mīnus 10 cm. Skatam jābūt dabiskam.

Pārliecinieties, ka neviens cilvēks nieiekļūs kadrā gan tieši, gan kādā atspulgā no virsmas vai spoguļa.

Pacentieties ietilpināt attēlā lielāku telpas apjomu – viens no paņēmieniem – fotografēt no telpas stūra vai ieejas telpā. Protams, tas neizslēdz fotogrāfijas no sienas vidus – uztaisiet fotogrāfijas no vairākām vietām un tad izvelieties labāko. Sekojiet, lai vizuālais fotogrāfijā būtu tuvs reālajam – piemēram, ja taisnstūrveida telpā fotografēsiet no īsākās sienas vidus, jo šaurāka telpa – jo izstieptāka tā liksies fotogrāfijā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo attēlu izskatās labāk!

Fotografējiet tā, lai varētu ieraudzīt arī skatu aiz loga. Par šo momentu aizmirst pat profesionāļi. Bet pērkot nekustamo īpašumu, pirmkārt, tiek pirkta vieta! Daudzīvokļu mājai uztaisiet arī kāpņu telpas un ieejas durvju, pagalma attēlus. Jā – daudzi prot izmantot Googles Streetview, taču ne visus celiņus un pagalmus tie auto ir apmeklējuši, un tie attēli arī mēdz būt vairāku gadu veci.

Ziemīgs skats aiz loga. Jauki, vai ne?

Cerams, ka Jums tagad vienmēr izdosies lieliskas telpu fotogrāfijas!

Bet ja vēlaties savu sludinājumu uzlabot vēl labāk – Foto360.LV piedāvā izveidot virtuālo pastaigu pa Jūsu Nekustamo Īpašumu. Piemēru skatieties zemāk (ar peli/pirkstu var pavalkāt turpu-šurpu), vai arī darbu sarakstā.

Categories:

Tags:

Kategorijas